MAŁY OGRÓD BEZ TRAWNIKA

Projekt ogrodu: Wrocław, dolnośląskie

Mały ogród bez trawnika to zadanie projektowe polegające na nadaniu nowej jakości przestrzeni małego ogródka przy zabudowie szeregowej. Dotychczasowy taras „deweloperski”, wykonany z tej samej kostki betonowej co podjazd przed domem oraz niewielki trudny do pielęgnacji trawnik, nie spełniały swojej funkcji. Ogród nie był używany, co skłoniło jego właścicieli do radykalnej zmiany.

Po pierwsze zrezygnowaliśmy z trawnika, a na jego miejscu pojawiła się nawierzchnia z drewna i betonowych płyt tarasowych. Kompozycja została poprowadzona po skosie, co optycznie zmieniło ciasną przestrzeń ogródka. W sercu przestrzeni nad drewnianym tarasem, stanęła drewniana pergola, zacieniająca miejsce wypoczynku, a otaczająca je zieleń dała poczucie prywatności. Powstał wygodny niewielki ogródek, nie wymagający dużych nakładów pracy.

– powierzchnia działki: ok. 50m2

– zakres prac: projekt ogrodu (koncepcyjny i wykonawczy) / realizacja ogrodu: nawierzchnia z płyt, drewniana altana, murki z gabionów – siedziska i ściana wodna, nasadzenia roślinne

Pracownia Formio Małgorzata Hejna