OGRÓD BEZ TRAWNIKA PRZY SZEREGÓWCE

Projekt ogrodu: Wrocław, dolnośląskie

Ogród bez trawnika przy szeregówce miał pogodzić wiele pomysłów kreatywnych Inwestorów w jedną spójną przestrzeń. Na liście życzeń znalazł się drewniany taras z zejściem wygodnym dla psa o ograniczonej sprawności. Ponadto kuchnia letnia, dodatkowy taras sąsiadujący z tą kuchnią, domek dla dzieci, ogródek warzywny oraz pawilon ogrodowy do pracy. Wszystko to w niewielkiej przestrzeni istniejącego od lat ogródka przy szeregówce, w dużą leszczyną turecką w centrum.

Taras przy salonie znajduje się na poziomie wysokiego parteru, dlatego został podzielony na kilka poziomów. Powstały siedziska, na których można rozłożyć poduchy, miejsce na meble wypoczynkowe oraz wygodne schodki, podzielone na kilka sekcji. Z tarasu schodzi się na nawierzchnię z kostki granitowej i macierzanki piaskowej. Pierwsza strefa w ogrodzie to taras pod pergolą oraz letnia kuchnia. Dalej przechodzimy do żwirowanego placyku wypoczynkowego pod leszczyną, który sąsiaduje z ciekawym domkiem dla dzieci. W dalszej części ogrodu przy szeregówce znajduje się ogródek warzywno-ziołowy z dziką kamienną ścieżką, prowadzącą do pawilonu ogrodowego oraz tylnego wyjścia z ogródka.

Nasadzenia roślinne są swobodne i naturalne, co idealnie współgra z ideą ogrodu ekologicznego. Pojawiło się wiele gatunków przyjaznych dla owadów zapylających, dzięki czemu przestrzeń będzie żywa i przyjazna dla dzikiej fauny.

– powierzchnia działki: ok. 170m2

– zakres prac: projekt ogrodu (koncepcyjny i wykonawczy)

Pracownia Formio Małgorzata Hejna