OGRÓD Z WIKLINĄ

Projekt i realizacja ogrodu: Wrocław, dolnośląskie

Ogród z wikliną powstał z myślą o użytkownikach w różnym wieku. Głównym celem projektowym było przekształcenie działki zagospodarowanej w całości trawnikiem w miejsce wypoczynku dla dorosłych i zabaw dla dzieci. Przestrzeń została więc umownie podzielona na dwie strefy – 'dorosłą’ przy domu i 'dziecięcą’ w dalszej części ogrodu. Obie łączy trawnik o płynnych liniach, w dużej mierze zachowany i poddany rekultywacji, zgodnie z życzeniem Inwestora.

Motywem przewodnim ogrodu jest wiklina w postaci robionych na zamówienie parawanów z okrągłymi otworami, plecionych kul oraz szałasu, który znalazł się na końcu ogrodu. Wiklina przywodzi na myśl naturalne klimaty i jest materiałem pięknie komponującym się z zielenią roślin.

Przy oknie salonowym powstał drewniany taras, w miejscu istniejącego z „deweloperskiej” kostki betonowej. Obok tarasu z drewna powstał drugi – w płyt naturalnego piaskowca, o miękkich krawędziach przenikających się z rabatami. Przy kompleksie tarasowym stanął element wodny, wykonany według indywidualnego projektu. Jego cichy szmer umila przebywanie na tarasie i jest ulubionym miejscem zabaw małych dzieci. Nieopodal powstał wygodny grill z cegły klinkierowej, a z boku domu – duży domek gospodarczy.

Ogród z wikliną obsadzony został swobodną roślinnością, która podkresla jego naturalny charakter.

– powierzchnia działki: ok. 500m2

– zakres prac: projekt ogrodu (koncepcyjny i wykonawczy) / realizacja ogrodu: taras drewniany i taras kamienny, montaż elementu wodnego, budowa grilla z cegły, ukształtowanie terenu, szałas z wikliny, montaż wiklinowych parawanów, nasadzenia roślinne i regeneracja trawnika

Pracownia Formio Małgorzata Hejna