Mały ogród geometryczny przy miejskiej zabudowie szeregowej został zaprojektowany tak, aby stać się wygodną strefą wypoczynku i naturalnym przedłużeniem salonu, z którym się łączy. Przestrzeń podzielona została na kilka mniejszych wnętrz, rozmieszczonych na różnych poziomach, co dało niezwykły efekt przestrzenny na niewielkiej działce. Aby móc w pełni wykorzystać potencjał przestrzeni, zaprojektowano duży taras, składający się…
Kontynuuj czytanie
Miejski ogród z altaną w gęstej tkance miasta miał uwzględniać potrzeby użytkowników w różnym wieku > potrzebne było miejsce do zabawy dla młodszych oraz miejsce wypoczynku i relaksu dla całej rodziny. Przy domu powstał więc drewniany taras z szerokimi schodami, w które wkomponowano siedzisko. Boki tarasu przesłonięto drewnianymi przepierzeniami w nowoczesnej formie, wykorzystującej elewację typu…
Kontynuuj czytanie
Ogród przy restauracji stanowi naturalne przedłużenie lokalu które w okresie letnim pozwala na powiększenie przestrzeni dla gości, dając im alternatywę siedzenia na zewnątrz. Układ przestrzeni jest prosty i geometryczny. Nadrzędną kwestią w jej organizowaniu było stworzenie otwartego planu, który można dowolnie organizować. Pierwotnie planowano zachować istniejącą nawierzchnię z kostki granitowej, ale urozmaicić ją wstawkami z…
Kontynuuj czytanie
Ogród na działce o zróżnicowanej rzeźbie terenu został podzielony na kilka poziomów, dzięki czemu stał się funkcjonalną i ciekawą przestrzenią dla rodziny. Za domem rozciąga się wielopoziomowy ogród, zaczynając od najniższego, na którym znajduje się budynek mieszkalny, poprzez pośredni, pełniący funkcję placu zabaw, a na najwyższym poziomie z gołębnikiem kończąc. Głównym zadaniem projektowym było wykorzystanie…
Kontynuuj czytanie
Taras na dachu, przylegający do mieszkania może stać się dodatkową przestrzenią użytkową dla mieszkańców, zapewniając im wygodne miejsce do wypoczynku i relaksu na świeżym powietrzu. Aby tak się stało, warto zaprojektować go jak jedno z pomieszczeń domu, nie zapominając o połączeniu funkcjonalności z estetyką. Projektowany taras pokryty był w całości betonowymi płytami, dlatego zaproponowano zabudowanie…
Kontynuuj czytanie
Ogród przy zabytkowej rezydencji to projekt ogrodu przy zabytkowym budynku mieszkalnym w którym w przeszłości mieściła się szkoła i który został podporządkowany stylistycznie architekturze obiektu. Podstawowe założenie przewidywało stworzenie ciekawej przestrzeni do wypoczynku, przy jednoczesnym uszanowaniu zastanych elementów. Kompozycja została więc wpisana w przestrzeń pomiędzy domem i starodrzewiem, a jej osiowy charakter miał podkreślić układ…
Kontynuuj czytanie
Ogród w górach to projekt ogrodu wpisanego w górski krajobraz, podporządkowany został on systemowi kamiennych murów oporowych, dzielących przestrzeń na trzy poziomy. Najniższy z nich to otoczenie domu z dużym drewnianym tarasem wypoczynkowym, sąsiadującym z salonem. Taras przylega z jednej strony do budynku, a z drugiej do kamiennego murka, tworząc rozległą strefę relaksu. Dla większego…
Kontynuuj czytanie
Prace modernizacyjne obejmowały taras przy szeregówce, który miał zyskać nowoczesny charakter. Dotychczasowa nawierzchnia z deski modrzewiowej wymagała jedynie konserwacji, natomiast umeblowanie tarasu było kluczowym elementem projektu. Z boku tarasu powstała duża funkcjonalna ława z systemem schowków, które rozwiązują problem przechowywania na małej powierzchni. Drzwiczki mogą również służyć jako podpórka pod nogi, ponieważ posiadają stabilne nogi,…
Kontynuuj czytanie
Stylowy ogród przy zabytkowej willi powstał z inspiracji włoskim patio. Sercem ogrodu jest więc porośnięty dzikim winem zadaszony taras z posadzką z piaskowca. Od strony ogrodu taras zamyka kamienna studnia, otoczona murkiem, który wizualnie oddziela przestrzeń, nie zasłaniając jednocześnie widoku na ogród. Za altaną ukryte zostało 'zaplecze’ ogrodu – domek narzędziowy i miejsce na kompostownik….
Kontynuuj czytanie
Średniej wielkości nowoczesny ogród za miastem, miał się stać dopełnieniem projektowanej na zamówienie architektury domu dla młodej rodziny. Układ geometryczny ogrodu i wybrane rozwiązania projektowe nadały przestrzeni nowoczesny charakter, współgrający z budynkiem. Z boku domu zaprojektowano taras z płyt kamiennych i kostki, które pojawiły się również w strefie wejściowej przedogródka. Z tarasu rozciąga się widok…
Kontynuuj czytanie