Mały ogród geometryczny przy miejskiej zabudowie szeregowej został zaprojektowany tak, aby stać się wygodną strefą wypoczynku i naturalnym przedłużeniem salonu, z którym się łączy. Przestrzeń podzielona została na kilka mniejszych wnętrz, rozmieszczonych na różnych poziomach, co dało niezwykły efekt przestrzenny na niewielkiej działce. Aby móc w pełni wykorzystać potencjał przestrzeni, zaprojektowano duży taras, składający się…
Kontynuuj czytanie
Miejski ogród z altaną w gęstej tkance miasta miał uwzględniać potrzeby użytkowników w różnym wieku > potrzebne było miejsce do zabawy dla młodszych oraz miejsce wypoczynku i relaksu dla całej rodziny. Przy domu powstał więc drewniany taras z szerokimi schodami, w które wkomponowano siedzisko. Boki tarasu przesłonięto drewnianymi przepierzeniami w nowoczesnej formie, wykorzystującej elewację typu…
Kontynuuj czytanie
Niewielki ogród miejski o mocno zróżnicowanych wysokościach został podzielony na dwie funkcjonalnie odmienne strefy. Jedna z nich to ogród prywatny będący przedłużeniem salonu, znajdujący się na wyższym poziomie, druga to ogród sąsiadujący z ulicą, pełniący funkcję zielonego obrazu, widocznego z wnętrz. Ogród prywatny to przestrzeń relaksu i wypoczynku dla całej rodziny. Ze względu na niewielkie…
Kontynuuj czytanie
Taras na dachu, przylegający do mieszkania może stać się dodatkową przestrzenią użytkową dla mieszkańców, zapewniając im wygodne miejsce do wypoczynku i relaksu na świeżym powietrzu. Aby tak się stało, warto zaprojektować go jak jedno z pomieszczeń domu, nie zapominając o połączeniu funkcjonalności z estetyką. Projektowany taras pokryty był w całości betonowymi płytami, dlatego zaproponowano zabudowanie…
Kontynuuj czytanie
Ogród w górach to projekt ogrodu wpisanego w górski krajobraz, podporządkowany został on systemowi kamiennych murów oporowych, dzielących przestrzeń na trzy poziomy. Najniższy z nich to otoczenie domu z dużym drewnianym tarasem wypoczynkowym, sąsiadującym z salonem. Taras przylega z jednej strony do budynku, a z drugiej do kamiennego murka, tworząc rozległą strefę relaksu. Dla większego…
Kontynuuj czytanie
Prace modernizacyjne obejmowały taras przy szeregówce, który miał zyskać nowoczesny charakter. Dotychczasowa nawierzchnia z deski modrzewiowej wymagała jedynie konserwacji, natomiast umeblowanie tarasu było kluczowym elementem projektu. Z boku tarasu powstała duża funkcjonalna ława z systemem schowków, które rozwiązują problem przechowywania na małej powierzchni. Drzwiczki mogą również służyć jako podpórka pod nogi, ponieważ posiadają stabilne nogi,…
Kontynuuj czytanie
Ogród naturalny powstał w niezwykłym otoczeniu lasów, w niepowtarzalnych okolicach Obornik Śląskich. Architektura domu, wykonanego w tradycyjnej technice drewnianej, zdefiniowała charakter ogrodu, który miał harmonizować z drewnem i okoliczną naturą. Użyte materiały musiały być naturalne, ponieważ tylko takie pozwalają na stworzenie oczekiwanej atmosfery ogrodu. Wybrane więc zostały kamień i drewno, jako motyw przewodni, pojawiające się…
Kontynuuj czytanie
Ogród bez trawnika to zadanie projektowe polegające na nadaniu nowej jakości przestrzeni małego ogródka przy zabudowie szeregowej. Dotychczasowy taras „deweloperski”, wykonany z tej samej kostki betonowej co podjazd przed domem oraz niewielki trudny do pielęgnacji trawnik, nie spełniały swojej funkcji. Ogród nie był używany, co skłoniło jego właścicieli do radykalnej zmiany. Po pierwsze zrezygnowaliśmy z…
Kontynuuj czytanie
Projekt ogrodu leśnego powstał z myślą o stworzeniu wygodnego miejsca wypoczynku dla całej rodziny, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego charakteru miejsca. Kompozycja zyskała płynne miękkie kształty, które przenikając się ze sobą, tworząc swobodny leśny krajobraz. Sercem przestrzeni jest drewniany taras przylegający do domku letniskowego, w zaproponowanej nowej formie. Z tarasu schodzi się po drewnianych schodach na…
Kontynuuj czytanie
Elegancki ogród przy rezydencji zaprojektowano na terenie o skomplikowanej rzeźbie. Różnica wysokości pomiędzy dwoma krańcami działki wynosi ok. 10m a część obszaru porasta las. Projekt ogrodu leżącego niedaleko Zamku w Książu miał być inspirowany stylem historycznym, dlatego charakterystycznym elementem są strzyżone ornamenty z bukszpanu, zdobiące podjazd i główną część ogrodu. Przestrzeń ogrodu o pow. 4500…
Kontynuuj czytanie