TARAS NA DACHU

Projekt i realizacja tarasu: Wrocław, dolnośląskie

Taras na dachu, przylegający do mieszkania może stać się dodatkową przestrzenią użytkową dla mieszkańców, zapewniając im wygodne miejsce do wypoczynku i relaksu na świeżym powietrzu. Aby tak się stało, warto zaprojektować go jak jedno z pomieszczeń domu, nie zapominając o połączeniu  funkcjonalności z estetyką. Projektowany taras pokryty był w całości betonowymi płytami, dlatego zaproponowano zabudowanie części sąsiadującej z wejściem, drewnianym tarasem.

Dodatkowym atutem tego fragmentu jest zadaszenie, dlatego w narożniku powstał kącik wypoczynkowy z wygodną kanapą i stolikiem kawowym, gdzie można w cieniu, będąc schowanym przed deszczem i wzrokiem sąsiadów, wypoczywać i pracować. W drewniany taras wkomponowana jest dodatkowo lekka drewniana konstrukcja do zawieszania przeciwsłonecznego żagla, pod którym zlokalizowano stół i krzesła.

Dwa narożniki tarasu domykają L-kształtne donice, natomiast pozostała roślinność posadzona jest w lekkich donicach z tworzywa sztucznego. Szkielet nasadzeń stanowią niewielkie drzewka i krzewy o drzewkowatym pokroju,  pod którymi posadzone zostaną mniejsze krzewy i byliny. Kompozycja ma charakter nowoczesny, natomiast zróżnicowana roślinność dodaje jej lekkości, kontrastując z otaczającymi przestrzeń ścianami budynku i prostotą założenia.

– powierzchnia tarasu: ok. 30m2

– zakres prac: projekt tarasu (koncepcyjny i wykonawczy) / realizacja tarasu: taras drewniany, donice z drewna, nasadzenia roślinne

Pracownia Formio Małgorzata Hejna