DUŻY OGRÓD LEŚNY

Projekt ogrodu: Warszawa, mazowieckie

Duży ogród leśny to projekt ogrodu który powstał z myślą o stworzeniu wygodnego miejsca wypoczynku dla całej rodziny, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego charakteru miejsca. Kompozycja zyskała płynne miękkie kształty, które przenikając się ze sobą, tworząc swobodny leśny krajobraz. Sercem przestrzeni jest drewniany taras przylegający do domku letniskowego, w zaproponowanej nowej formie. Z tarasu schodzi się po drewnianych schodach na ścieżkę z “dzikich” kamiennych płyt, prowadzącą do dalszej części ogrodu.

Kamień jest jednym z podstawowych materiałów, tworzących przestrzeń na nowo. Pojawia się  w formie ścieżek, ale również okładziny na starej studni. Elementy kamienne doskonale komponują się z drewnem, które również jest materiałem wiodącym. Z drewna powstanie domek letniskowy, domek dla dzieci, drewniane pomosty a także drewutnia. Roślinność została dopasowana do leśnego siedliska, dominują więc gatunki o niewielkich wymaganiach, znoszące okresową suszę oraz brak dostatecznej ilości światła.

Poszczególne gatunki tworzą duże plamy, przenikające się ze sobą i nadające przestrzeni wyrazisty charakter. Ogród leśny w przyszłości ma być zespolony z otaczającym go krajobrazem, nie powinien więc być zbyt rygorystycznie pilnowany. Pozwoli to uzyskanie efektu lekko “nieuczesanego” ogrodu w lesie.

– powierzchnia działki: ok. 1400m2

– zakres prac: projekt ogrodu (koncepcyjny i wykonawczy)

Pracownia Formio Małgorzata Hejna