DUŻY OGRÓD PRZY AGROTURYSTYCE W GÓRACH

Projekt ogrodu: Kłodzko, dolnośląskie

Duży ogród przy agroturystyce w górach jest połączeniem dwóch historii. Historii miejsca, zaklętej w starych wiejskich zabudowaniach, będących kiedyś klasycznym gospodarstwem i nowej historii pisanej przez obecnych właścicieli. Priorytetem było uszanowanie istniejących elementów i stworzenie nowego współgrającego z nimi zagospodarowania.

Projekt ogrodu przewidywał kompleksowe podejście i obejmował wszystkie aspekty przestrzeni – układ komunikacyjny, ukształtowanie terenu, architekturę ogrodową i roślinność.

Ogród przy agroturystyce jest miejscem specyficznym, ponieważ musi zapewnić relaks oraz wypoczynek wielu osobom jednocześnie. Ważna jest możliwość korzystania z różnych zakątków ogrodu przy jednoczesnym poczuciu prywatności. W ogrodzie zaprojektowano wiele miejsc dla gości. Pojawiła się duża altana z pomostem nad stawem, miejsca na hamaki oraz placyk ukryty wśród zieleni i rozległe trawniki. Wszystko to otula swobodna roślinność, podkreślająca wiejski charakter posiadłości.

Ogród w górach otwiera się również na otaczający krajobraz, który można podziwiać z wielu miejsc. Powstała w nim osobna przestrzeń prywatna dla właścicieli oraz ogródek ziołowo-warzywny, w którego mogą korzystać wszyscy.

– powierzchnia działki: ok. 4500m2

– zakres prac: projekt ogrodu (koncepcyjny i wykonawczy)

Pracownia Formio Małgorzata Hejna