NOWOCZESNY OGRÓD RODZINNY

Projekt ogrodu: Świdnica, dolnośląskie

Nowoczesny ogród rodzinny powstał przy bardzo ciekawej architekturze. Dom składa się z dwóch prostych brył, z łącznikiem pomiędzy i ukrytym tarasem. W środku tarasu zaplanowane zostało małe drzewko, co jeszcze bardziej podkreśla wyjątkowość kompozycji.

Ogród dla rodziny z małymi dziećmi podzielony został na kilka stref, spełniających potrzeby użytkowników w różnym wieku. Przy salonie powstał duży drewniany taras z przylegającym do niego mniejszym z płyt betonowych. Taras z płyt został wkomponowany w zieleń, która zapewni poczucie przytulności. Przy tarasie znalazł się nowoczesny element wodny w formie „stołu wodnego”.

Nieopodal głównego tarasu wśród drzew zlokalizowany został dodatkowy kompleks drewnianych tarasów. Rozciąga się stąd widok na okoliczny krajobraz z Górą Ślężą na horyzoncie. Można się na nim opalać i wypoczywać, podziwiając okolicę.

Część ogrodu znajduje się na lekkim zboczu, co wykorzystano tworząc dwa poziomy. Na dolny poziom prowadzą oryginalne betonowe schody, przenikające się z zielenią roślin okrywowych. Znalazła się tam duża drewniana altana z zielonym dachem, sauna oraz ogrodowy prysznic. Spore połacie trawników posłużą dzieciom do gier i zabaw.

– powierzchnia działki: ok. 1600m2

– zakres prac: projekt ogrodu (koncepcyjny i wykonawczy)

Pracownia Formio Małgorzata Hejna