NOWOCZESNY OGRÓD NA DWÓCH POZIOMACH

Projekt ogrodu: Opole, opolskie

Nowoczesny ogród na dwóch poziomach to projekt ogrodu przy nietypowym nowoczesnym domu obejmuje dwa poziomy. Jeden na poziomie gruntu, czyli przestrzeń sąsiadującą z parterem oraz drugi na poziomie -1, obejmującym przestrzeń przylegającą do podziemia budynku, gdzie ukryta została strefa relaksu z sauną.

Nowoczesna bryła budynku miała zostać ukryta wśród bujnej zieleni ogrodu. Drewniany taras przy salonie sąsiaduje z rabatą widoczną przez duże przeszklenia, której centralnym punktem jest element wodny w formie naturalnego głazu. Przez rabatę przechodzi nieregularna ścieżka z pasów betonowych płyt, przenikających się z kępami roślin. Duże drzewa chronią przeszklenia przed nadmiernym słońcem i przesłaniają widok w związku z tym zapewniają poczucie prywatności domownikom.

Rabaty w ogrodzie mają lekko wijące się kształty, aby podkreślić naturalny charakter nasadzeń. Po prawej stronie ogrodu, w sąsiedztwie wjazdu na posesję, zaprojektowany został niewielki ogród warzywno-owocowy i szklarnia.

Z drewnianego tarasu schodzi się schodami do strefy „podziemnej”, gdzie znajdują się podwieszane drewniane tarasy z systemem donic oraz siedziskiem. Betonowe ściany w przyszłości porośnie roślinność, zapewniając poczucie otulenia zielenią.

– powierzchnia działki: ok. 1100m2

– zakres prac: projekt ogrodu (koncepcyjny i wykonawczy)

Pracownia Formio Małgorzata Hejna