OGRÓD PRZY REZYDENCJI

Projekt ogrodu: Ostrów Wielkopolski, wielkopolska

Ogród przy rezydencji jest uzupełnieniem wyjątkowych wnętrz domu. Projektowi przyświecała idea wysmakowanej prostoty, komponującej się ze szlachetnymi materiałami. Całość utrzymana jest w tonacji biało-czarnej, podkreślającej jasną bryłę budynku. Nawierzchnie podjazdów i części ścieżek zaplanowane zostały z czarnej cegły brukowej, ułożonej w klasyczny wzór jodełki. Cegła została powtórzona w części ogrodowej, w postaci obrzeży trawników. Tarasy i nawierzchnie wokół domu to jasne płyty ceramiczne.

Front eleganckiej willi ma układ symetryczny, prowadzący bezpośrednio do okazałych drzwi wejściowych. Po bokach ścieżki posadzone zostały kuliste ambrowce amerykański, a nasadzenia poniżej zyskały prosty geometryczny układ. Przeważa zieleń roślin, przełamana kremowymi kwiatami hortensji.

Z boku domu, przy bocznym przeszkleniu, zaprojektowany został dodatkowy taras otoczony piękną kutą pergolą i otulony zielenią roślin. Dalej ścieżka prowadzi na zadaszony taras główny, sąsiadujący z salonem. Nieopodal tarasu powstał mały placyk na ogrodową banię, w której można się relaksować obserwując otaczającą naturę.

Układ ogrodu za domem jest miękki i falujący, ponieważ miał nawiązywać do zieleni parkowej. Duże koło z cegły brukowej wyznacza główny trawnik i podkreśla niewielki pagórek z malowniczym grujecznikiem japońskim. Roślinność została zaprojektowana tak, aby przez cały rok w ogrodzie było coś zielonego i atrakcyjnego wizualnie.

– powierzchnia działki: ok. 1500m2

– zakres prac: projekt ogrodu (koncepcyjny i wykonawczy)

Pracownia Formio Małgorzata Hejna